B.A.P

B.A.P (Best Absolute Perfect) je juhokórejská šesťčlenná K-POP skupina založená v roku 2011. Oficiálny názov B.A.P fanklubu je BABY.

B.A.P sa objavili už v roku 2011, keď bol odhalený prvý člen skupiny a to leader a rapper Bang Yong Guk. Yongguk najprv spolupracoval s Song Ji Eun (Secret) na piesni Going Crazy. Neskôr debutoval s vlastným songom I Remember, na ktorom spolupracoval s Yang Yo Seobom z BEAST.

Ako ďalší člen bol predstavený visuál, sub-rapper a sub-vokalista Kim Him Chan, ktorý bol pred debutom na internete známy ako ulzzang.

Ako tretí prišiel na radu rapper a maknae Zelo. Ten debutoval za pomoci spoločného projektu s Yonggukom pod názvom Bang&Zelo. Chalani spolu vydali song Never Give Up.

V roku 2012 bol predstavený zbytok členov (spevák Daehyun a Youngjae a hlavný tanečník Jong Up) v TV programe Ta-dah, It´s B.A.P!, ktorý vysielala stanica SBS MTV. V programe išlo hlavne o zoznámenie fanúšikov so skupinou.

Prvý song Warrior vydali 25.01.2012. Songom dokázali, že chcú byť odlišný od ostatných skupín - vzhľadom aj hudbou.

Po vydaní piesne B.A.P behom niekoľko mesiacov vydali 3 comebacky - Power, No Mercy, Stop It.

V roku 2013 prišli s albumom One Shot, ktorý sa dokonca umiestnil behom niekoľkích mesiacov na prvom mieste v Billboard rebríčku ‘World Albums’.

Ďalší album Badman vyšiel v roku 2013. Zaujímavosťou je, že všetky videá k piesňam z albumu sa natáčali v USA.

Po skončení Live On Earth podpísali zmluvu s japonskou spoločnosťou King Records a chystali sa na japonský debut.

Zdieľať na Facebooku